Przejdź do treści

FAQ

Co to są zazdrostki?

Zazdrostki to krótkie firanki zawieszane w dolnej części okna.

Co to są lambrekiny?

Lambrekiny to krótkie firanki zawieszane w górnej części okna np. na karniszu.

Czym różnią się zazdrostki od lambrekinów?

1. rozmiarem – zazdrostki są zazwyczaj mniejsze niż lambrekiny
2. ilością haftów ( na lambrekinach, w zależności od modelu i rozmiaru, wykonujemy zazwyczaj więcej haftów niż na zazdrostkach)

Z jakiej tkaniny wykonane są zazdrostki / lambrekiny?

Tkaniny, których używamy to bawełna 100% lub len 100%. W trosce o środowisko i zdrowie nie używamy tkanin z domieszką sztucznych włókien. Wszystkie tkaniny w kratkę są tkane ( taki sam wzór na lewej i prawej stronie). Tkaniny drukowane są jednostronnie drukowane (wzór lekko prześwituje na lewej stronie)

Czy haft jest dwustronny? Jak wygląda haft na lewej stronie zazdrostki?

Każdy haft ma prawą i lewą stronę. Haft wielokolorowy na lewej stronie różni się wyglądem od haftu na prawej stronie (spodnia nić używana do haftu jest koloru białego). Haft jednokolorowy na lewej stronie jest prawie taki sam jak haft na prawej stronie(spodnia nitka używana do haftu jest w tym samym kolorze) – obejrzyj przykłady:

haft chabry lewa strona haft lewa strona haft lewa strona haft lewa strona

Jaki wymiar zazdrostki wybrać?

Zmierz mocowanie, na którym będzie wisiała zazdrostka lub lambrekin ( od lewego do prawego wspornika). Jeżeli chcesz, aby zazdrostka miała marszczenie, dodaj połowę tego wymiaru na umarszczenie ( w przypadku zazdrostek z tunelem i falbanką). Zazdrostki i lambrekiny na szelki lub troczki naszym zdaniem najładniej wyglądają powieszone “na płasko”, więc jeżeli wybierasz taki model, nie musisz już dodawać nic na umarszczenie.

Przykład:
Mocowanie, na którym powiesisz zazdrostki/lambrekiny ma szerokość 100 cm.
Zazdrostka/lambrekin marszczony – sugerowany przez nas wymiar to 150 x 40 cm.
Zazdrostka/lambrekin na szelki lub troczki – sugerowany przez nas wymiar to 100 x 40 cm.

Uwaga!
Standardowy tunel w naszych zazdrostkach i lambrekinach z tunelem pasuje do karnisza/mocowania o max. średnicy 17 mm. Jeżeli średnica Twojego karnisza jest większa niż 17 mm., przy składaniu zamówienia zaznacz to w komentarzu do zamówienia, dopasujemy wielkość tunelu do Twojego karnisza.

Jak zawiesić zazdrostki?

Zazdrostki najczęściej zawiesza się na typowych mocowaniach do zazdrostek powszechnie dostępnych w sklepach z akcesoriami firanowymi.
Lambrekiny najczęściej zawiesza się na karniszu lub również na wymienionych wcześniej mocowaniach.

Dlaczego muszę czekać kilka dni na zrealizowanie mojego zamówienia?

Dbamy o środowisko i naszą planetę, a naszą filozofią są praktyki “zero waste” – wszystkie dekoracje tekstylne są wykonywane przez nas na zamówienie Klienta (nie prowadzimy stanu magazynowego). Zamówiony produkt musi zostać uszyty i wyhaftowany, dlatego czas realizacji zamówienia wynosi, w zależności od ilości i rodzaju zamówionych produktów, od 2 do max. 10 dni roboczych. Dokładamy wszelkich starań, aby zamówione przez Państwa dekoracje zostały uszyte i wyhaftowane w jak najkrótszym czasie.

X